Špičkový městský batoh – Jak ho poznat?

Jste digitální nomád? Student? Pracujete v kanceláři?

Ať je to jakkoliv, potřebujete kvalitní městský batoh. Batoh, který vám dlouho vydrží, který je multifunkční. Ten, který vám umožní bezpečně uložit notebook, knihy a další příslušenství, ale také pojme běžný nákup.

V neposlední řadě by měl být i elegantní a moderní.

Jednoduše řečeno … špičkový městský batoh.

Hledání toho pravého může být vyčerpávající. Ale nebojte se, těžkou práci jsme udělali za vás.

Přečtěte si náš praktický přehled nejdůležitějších aspektů, na které se zaměřit.

1. Organizační kapsy

Jste minimalista nebo specialista na organizování? U batohu se to nevylučuje a podle nás je toto jedna z nejvýznamnějších vlastností městského batohu. Samozřejmostí je dnes kapsa na notebook. Zaměřte se ale i na další organizéry. Například vnější poutka, boční kapsy na lahev s vodou, možnost zvětšit objem (např. roll-top), kapsy na ramenních popruzích, či skrytý panel na zádech.

2. Vhodné pro dojíždění

Mezi prvky vhodné pro dojíždění do práce, které může brašna mít, patří například dobře viditelná a reflexní loga, rychle přístupné kapsy. To jsou jen některé věci, na které si můžete dát pozor, pokud denně dojíždíte do práce, zejména na kole! Pokud batoh reflexní prvky nemá, můžete jednoduše přidat reflexní pásek.

3. Odolnost proti vodě

Většina batohů není nevydrží pořádný déšť, ale výběr materiálů s určitou odolností proti vodě může být užitečný. To vám dá nějaký čas na vyhledání úkrytu, když se náhle rozprší, zatímco vaše věci budou uvnitř stále suché. Alternativou je pláštěnka přes batoh.

4. Ochrana proti krádeži

Vždy existuje riziko kapesních krádeží a přepadení, zejména v přeplněném a velkém městě. Proto může být velmi užitečné mít v batohu prvky proti krádeži. Například bezpečné a těžko přístupné místo, kam můžete schovat své cennosti, nebo třeba poutko na klíče.

5. Styl a design

Důležitým faktorem by měl být také styl a design vašeho městského batohu, zejména pokud je budete používat každý den. Jak s tím naložit? Neberte batoh jako módní doplněk nebo jako něco, co budete každý den měnit podle nálady, dobrý batoh se zkrátka hodí ke všemu, co nosíte, a to po celý rok. Zkuste se tak vyhnout křiklavým a výrazným barvám, které sice v metru upoutají pozornost, ale na pracovní schůzku s ním přijít úplně nechete. Rada za nás je, držte se minimalismu.

6. Pohodlí

Na závěr nepřehlédněte pohodlí batohu! To je důležité zejména v případě, že jej budete používat denně. Měl by sedět na zádech a podporovat správné držení těla. Neopomeňte popruhy.

7. Udržitelnost

Nalijme si čistého vína, v Dressibly se zaměřujeme na udržitelné produkty, proto je pro nás tento aspekt klíčový i pro batohy. Při výběru zvažte, z jakých materiálů je batoh vyroben a zda jsou ve výrobním procesu zabezpečeny etické podmínky. Více jsme psali v článku “Jak vybrat dokonalý veganský batoh?“. U nás jsme průzkum udržitelných batohů udělali za Vás, všechny naše batohy jsou vyrobeny z udržitelných materiálů s certifikací GOTS a za nejvyšších standardů zabezpečení etických podmínek ve výrobě. A když už si nevybere u nás, zkuste tyto parametry sledovat i u dalších prodejců.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *