Jak si vytvořit šatník, který přežije nejednu módní vlnu?

Věděla jste, že ženy stráví v průměru rok života u skříně rozhodováním se nad tím, co si vezmou na sebe?

Nejspíš jste to už také zažila – před Vámi bylo důležité setkání a Vy jste chtěla vypadat co nejlépe. Před Vámi je skříň plná pěkných kousků, ale stejně nevíte co si obléct. Případně točíte pár těch oblíbených a zbytek Vám smutně leží v koutě. Poznáváte se v tom?

Dost možná jen hromadíte oblečení, které si na sebe vezmete jen párkrát, protože se nedá vzájemně kombinovat. Máte vůbec svůj osobitý styl?

Udržitelné triko

Ať už chceme nebo ne, v našem šatníku se odráží to, kým jsme. V honbě za krásou je snadné zapomenout na to, že opravdová krása není v množství, ale v detailu.

Existuje jednoduché řešení?
Ano, efektivní šatník. Jednoduchý koncept, který Vám pomůže zkrátit hodinové rozhodování před zrcadlem a ulehčí sestavení outfitů, ve kterých vždy vyniknete a budete se v nich cítit dobře. Jak na to?

Vytvořte si malou sbírku oblečení, které spolu ladí a dá se dobře kombinovat. Jde o to, vybrat si věci, které máte ráda a skutečně je nosíte. Je zajímavé, že stačí kolem 35 kusů (od svetrů až po boty) k tomu, abyste měla velkou volnost pro kombinování a vždy měla co na sebe. 

Skvělé na tom je, že takhle nad šatníkem pár měsíců nemusíte vůbec přemýšlet a koneckonců méně oblečení zabírá méně místa. Pár týdnu před další sezónou je čas zamyslet se, jestli potřebujete něco doplnit nebo nahradit. Během sezóny ale nic nekupujte (i když je to těžké). Samozřejmě pokud uvidíte něco, u čeho s jistotou víte, že to budete příští sezónu nosit, tak si to koupit můžete, ale snažte se tomu vyvarovat.

Ušetříte si tím peníze a až budete potřebovat něco obměnit, můžete si dovolit kvalitnější kousek, který déle vydrží.

A nebojte se, efektivní šatník není jenom černá a bílá. Není to o fádnosti. Efektivní šatník naopak znamená vytvořit si svůj osobitý styl. Začněte barevnou paletou.

Najděte svou barevnou paletu

Pokud chcete v oblečení vyniknout, nevypadat bledě a nevýrazně, objevte své správné barvy. Zkuste se nad barvami zamyslet podle barvy vašich vlasů:

  • Tmavé vlasy se studeným odstínem (černé, tmavě až středně hnědé) – Sluší jim výrazné, syté barvy. 
  • Blond nebo světle hnědé vlasy – Sluší jim světlé pastelové barvy.
  • Tmavé narezlé vlasy – Sluší jim výrazné zemité barvy.
  • Světle rezavé vlasy – Sluší jim jemné, světlejší barvy.
Pomalá móda

Objevte, v čem se cítíte sama sebou

Tíhnete k jednoduchosti a minimalistickému stylu? Nebo jste spíše bohém? Líbí se vám elegantní, uhlazený styl nebo vaši pozornost přitahuje ležérní, lehce sportovní prvky?

Proberte si svůj šatník a vyzkoušejte různé kombinace kousků oblečení. Ve kterých z nich se cítíte nejvíc jako vy? A vydržela byste v těchto outfitech celý den?

Další 2 tipy se budou zaměřovat na materiály a několik praktických rad k sestavení efektivního šatníku.

Nechte nám zde svůj mail a těště se na další tipy s předstihem! 😊

* povinný údaj