Každý z nás je jako zahrada

„Každý z nás je jako zahrada. Některá zahrada má úrodnější půdu, jiná méně, na určitých místech se daří zelenině a jinde skalničkám. Ať už je zahrada jakákoliv, důležité je to, co si tam kdo zasadí a jak o to pečuje,“ píše v jedné ze svých knih známý český lékař Karel Nešpor. Je to tak. Člověk má nadělené od přírody ledacos, ale značnou část toho může ve svém životě sám ovlivnit.

Třeba tohle: Přicházíte k zastávce a vidíte, že na ní zrovna stojí váš autobus. Přidáte do kroku. Když už jste skoro u autobusových dveří, řidič vám je zavře před nosem a odjede. Člověka přitom zpravidla popadne vztek. Někdo začne nadávat, někdo ukáže za autobusem rukou nepěkné znamení. Jiný ale jen pokrčí rameny, usměje se a zůstane nad věcí. I v negativních situacích můžeme udržet vnitřní klid a být milým a laskavým člověkem. To není projev slabosti, ale naopak síly.

Přejeme vám, abyste v roce 2019 v sobě nacházeli právě vnitřní klid, stabilitu a radost. Když budete klidnější, lépe se vyznáte v sobě i v ostatních a bude vám to lépe myslet. Vzkvétejte s námi! A prosím, nezapomeňte klid, radost a laskavost hojně rozdávat i do okolí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *